Zorgplicht wegbeheerder
In artikel 6:162 van het Burgelijk Wetboek staat dat, de automobilist aannemelijk moet maken dat de wegbeheerder tekort is geschoten in zijn zorgplicht. De wegbeheerder heeft hierbij wel een inspanningsverplichting maar geen resultaatverplichting.
Met andere woorden: als de wegbeheerder aannemelijk kan maken dat hij zich voldoende heeft ingespannen om de hem bekende gladheid te bestrijden dan is hij niet aansprakelijk.
Verantwoordelijkheid weggebruiker
Er is ook nog de verantwoordelijkheid van de weggebruiker. Als die zijn snelheid niet aan de omstandigheden heeft aangepast of onoplettend is geweest, dan zal een deel of zelfs de gehele schade voor eigen rekening moeten blijven.
Bovendien mag niet worden verwacht dat het wegdek altijd goed te berijden is, zelfs niet als er is gestrooid. Dat heeft alles te maken met de beperkingen van de ingezette middelen. Er kunnen altijd gladde stukken zijn en daar moet je rekening mee houden. Dat geldt te meer voor straten in woonwijken. Reden daarvoor is dat er vaak te weinig verkeer rijdt om het zout goed te laten inwerken, ook zijn de straten soms moeilijk te bereiken.
De informatie wordt verstuurd naar het hieronder ingevulde e-mail adres:
ARAG stelt deze informatie gratis voor u beschikbaar. In ruil hiervoor zal ARAG u eenmalig via email benaderen over haar producten en diensten.